Haskijs

Sibīrijas Haskijs, jeb vienkārši Haskijs ir suņu šķirne, ar biezu kažoku, kas ir vēlusies Sibīrijā, bet tālāk attīstījusies Aļaskā un citos aukstos reģionos. Haskiji ir ļoti skaisti dzīvnieki ar biezu vilnku kas var būt dažādās krāsās un šo suņu svars ir no 16 līdz 27 kilogramiem, bet augums līdz pat 60 centimetru augstumam. Visas haskiju krāsas parasti sevī ietver brūnās un melnās krāsas, kas savienotas ar baltajām krāsām suņa apakšējā pusē un melniem riņķiem ap suņa acīm, kas palīdz sunim redzēt sniegā, jo atstaroto gaismu absorbē. Suņa mūža ilgums ir 12 līdz 14 gadi un parasti mātei vienā metienā piedzimst no 4 līdz pat 8 suņu mazuļiem.

Haskiju vēsture var tikt apskatīta jau tā, ka šis suns sākotnēji dzīvoja Sibīrijā kur tie palīdzēja cilvēkiem vilkt kamanas ar minerāliem un arī pašus cilvēkus dažāda izmēra kamanās. Bet ap 1900 gadu Haskiju senči tika importēti Aļaskā, kur tie palīdzēja vietējiem izrakteņu vilkšanā un rakšanā, bet ātri vien šie suņi tik ņemti kā mājas mīluļi un arī sūtīti uz suņu izstādēm.

Haskijs ir ļoti aktīvs suns ar biezu vilnu un tieši paredzēts ziemas apstākļiem, jo suņa vilna ļauj viņiem izturēt temperatūra pat līdz -60 grādiem pēc Celsija. Tas nozīmē, ka vasarās Haskijiem ir ļoti grūti izturēt, jo tiem ir karsti un pārāk lielas fiziskas aktivitātes var ātri suņus nokausēt. Bet kopumā šiem suņiem ir vajadzīgs spēcīgs treniņš vairākas reizes dienā, pretējā gadījumā Haskiji sāk gaudot un plēst mantas aiz garlaicības. Tāpēc izvēlēties Haskiju vajadzētu tikai tad, ja pats saimnieks ir aktīvs skrējējs, riteņbraucējs vai arī sunim ir liels pagalms, kas tam ļauj izskrieties un pašam sevi izklaidēt. Fiziskā slodze ir šī suņa viena no raksturīgākajām iezīmēm un bez tās suņi var ātri apvelties tāpēc saimniekam ir jāsaprot, ja viņš ņem šīs Šķirnes suni tad tas visu laiku būs jānodarbina!

Haskiji nelabprāt pakļaujas skološanai, jo viņi pamatā dara tikai to, ko viņiem liekas noderīgi darīt, tāpēc saimniekam vajadzēs daudz pacietības suņa trenēšanā. Bet kopumā Haskiji ir ļoti mīļi un labi sadzīvo kopā ar citiem dzīvniekiem un arī ar maziem bērniem. Haskiji nav labi sargsuņi tieši tāpēc, ka viņi parasti ir tik draudzīgi ar visiem un tāpēc ja saimniekam ir vajadzīgs sargsuns, tad noteikti Haskijs nebūs viņam īstais!