Kāpēc mums vajadzīgi mājdzīvnieki?

Mājdzīvnieki ir ļoti daudzu manu draugu un paziņu mājās un nereti ieejot pie viņiem rodas jautājumi par to, kāpēc šādi mājdzīvnieki viņiem ir vajadzīgi un vai nebūtu lētāk, vieglāk un izdevīgāk nemaz neņemt sev mājās kaķi, suni vai kādu jūrascūciņu? Tāpēc arī šeit es mēģināšu rast atbildi uz šo jautājumu, bet tas, vai jums šī atbilde patiks vai nepatiks jau būs jūsu pašu interpretējums.

Mīļums
Viens no iemesliem, kāpēc cilvēki tur dzīvniekus varētu būt tas, ka mums ir vajadzīgs mīļums un labās emocijas, ko šādi dzīvnieki mums var sniegt. Padomājiet cik forši ir tad, kad rudens aukstajos vakaros tev klēpī ieguļas silts kaķītis vai arī par to, cik suns parasti ir priecīgs, kad viņa saimnieks atgriežas mājās. Šie mājdzīvnieki dod mums savu mīļumu un vienmēr sagaida mūs mājās ar atplestām ķepām un pat tad, kad tu esi uzvilkts un dusmīgs dzīvnieks vienmēr nāks tevi nomierināt, kas tad arī cilvēkiem ir vajadzīgs. Un varbūt pat ja salīdzinām tos ar cilvēkiem, tad dzīvnieks nekas nebūs dusmīgs, ka tu pārāk ilgi esi bijis prom vai arī, ja neesi izdarījis kādu mājas darbu!

Dzīvība
Cilvēkiem patīk cita dzīvība, mums patīk doties pie dabas, turēt mājās dzīvus augus un dzīvnieka turēšana arī nozīmē to, ka tev vienmēr atgriežoties mājās tur tevi kāds sagaidīs un nebūs tā, ka tu atnāc mājās uz pilnīgi tukšu māju. Dzīvnieks, lai gan nevarēs ar tevi parunāties, tomēr radīs tev labsajūtu un prieku, jo tu nekad nebūsi mājās viens pats un tev būs šis mājdzīvnieks, jo paglaudīt, paņurcīt un ar ko paspēlēties.

Rūpes par kādu
Mēs, cilvēki, esam pieraduši rūpēties par tiem, kas nav tik gudri vai arī spējīgi kā mēs un paņemot sev mājās suni vai kaķi tad arī mēs par to rūpējamies, kā par savu bērnu, jo dodam tam ēst, vedam pastaigāties un nokārtoties un arī pie veterinārārsta ja ar dzīvnieku ir notikusi kāda problēma. Mēs šādi rūpējoties par kādu dzīvo radību jūtamies daudz labāk paši par sevi un varam iegūt labāku garastāvokli un sajūtu, ka mēs ar savu dzīvi esam kaut ko sasnieguši!

Pārākums
Un vēl viens iemesls varētu būt tas, ka mēs jūtamies pārāki par šīm dzīvības formām un mēs varam tās iespundēt un pārmācīt pēc mūsu sirds patikas, ko ir ļoti grūti izdarīt ar citiem cilvēkiem. Šis punkts ir visgrūtāk saprotamais un ar vislielāko sliktuma piegaršu, bet lielākoties cilvēki dzīvniekiem nenodara pāri un, ja tas tiek darīts, tad ātri vien citi cilvēki to uzzina un dzīvnieki tiek izpestīti no sliktajiem saimniekiem.