Profesionālā kosmētika suņiem.

Katrs nu mums, kuram mājās ir četrkājainais draugs, ir saskāries ar jautājumu, kā kopt dzīvnieku, kādus mazgāšanas līdzekļus labāk lietot?

Ņemam vērā arī to, ka daudzi mīluļi dzīvo aktīvu sabiedrisko dzīvi – piedalās izstādēs, sacensībās, defilē, apmeklē klubus. Piekopjot tādu dzīves veidu dzīvniekiem obligāti ir vajadzīga profesionāla spalvas un ādas kopšana.

Nav nekāds brīnums, ja jūsu mīluļa spalva bez rūpīgas, profesionālas kopšanas nav spīdīga, bet āda – neveselīga.
Būtu liels neprāts, ja jūs dzīvnieka spalvas kopšanai izmantotu savus matu mazgāšanas līdzekļus. Vienalga, lai arī cik dārgi tie būtu. To sastāvs nav paredzēts dzīvnieka ādai un spalvai, tāpēc tie var izraisīt kairinājumu un alerģisku reakciju.

Speciālisti ir ņēmuši vērā mūsu mazāko brāļu fizioloģiskās īpašības un ir radījuši speciālus, profesionālus kopšanas līdzekļus, kuri ir paredzēti dzīvniekiem.
Ir radīta speciāla kosmētika suņu grumingam. To var iedalīt ārstnieciskajā, ikdienas un paredzētu izstādēm. Pirmajai kategorijai pieder, piemēram, attārpošanas līdzekļi, otrajai – daudzveidīgie šampūni, bet trešajai – daudzveidīgais līdzekļu klāsts, kurš palīdz uzlabot suņa izskatu.

Piemēram, kosmētika, kura paredzēta izstādēm iekļauj sevī spa līdzekļus: šampūnus, kondicionierus, parfīmus. Izmantotie šampūni piešķirs spalvai spīdumu un veselīgu izskatu, neļaus tai savelties kamolos, ļaus to viegli izķemmēt. Tas viss ir ļoti svarīgi sunim, kurš pretendē uz uzvaru izstādē vai sacensībās.

Profesionālā kosmētika suņiem.
Profesionālā kosmētika suņiem nesatur sārmus, kuri ir sastopami parastajās ziepēs, toties satur daudz augu un dzīvnieku tauku. Tāpēc dabiskie spa šampūni, kuri ir paredzēti tieši suņiem rada ne tikai kosmētisko, bet arī atveseļojošo efektu – spalva kļūst mīksta, skaista un mirdzoša.

Mūsdienīgā, profesionālā suņu kosmētika būtiski atšķiras no mazgāšanas līdzekļiem, kurus izmanto cilvēki. Šī atšķirība pamanāma gan sastāvā, gan daudzveidībā. Lielu vairumu kosmētisko līdzekļu sastāda šampūni un dažādi mazgāšanas līdzekļi, bet liela uzmanība un plašs preču klāsts tiek piedāvāts arī zobiem un nagiem. Suņiem tiek ražotas zobu pastas un higiēniskie krēmi nagiem.

Daudzus suņu īpašniekus interesē jautājums – kā pareizi izvēlēties kosmētiku savam mīlulim? Preču daudzveidība ir milzīga, bet ne visa prece ir kvalitatīva. Ļoti žēl, bet mūsdienu likumdošana nepieprasa izstāžu suņu kosmētikai uz iepakojuma norādīt visas līdzekļa sastāvdaļas. Tāpēc suņu gruminga speciālisti iesaka lietot tikai tos kosmētiskos līdzekļus, kuri jau vairāku gadu garumā sevi ir rekomendējuši kā nekaitīgu, ekoloģisku un efektīvu. Viena no tādām firmām, noteikt,i ir itāļu firma Iv San Bernard. Visa šīs firmas produkcija ir laika gaitā pārbaudīta un atzīta par vienu labākajām un drošākajām. Produkcijas ražotāji savā produkcijā neizmanto ziepes un sāli, kuri sausina dzīvnieka ādu, padara spalvu nespīdīgu. Pareizi izvēlēta profesionāla kosmētika – liels solis pretī uzvarai suņu izstādē!