Suņi pret kaķiem

Suņi un kaķi abi dzīvnieki ir cilvēka labākie draugi un mēs to turam, kā mājdzīvniekus. Bet bieži vien pirms ņemam sev mājās kādu no tiem abiem rodas jautājums, kurš tad ir labāks?

Mīļums
Abi šie dzīvnieki ir ļoti mīļi, kad tie ir maziņi, bet kad izaug lieli, tie vairs nav tik mīlīgi. Pamatā jau mīļumu ir grūti nodefinēt un var iemīlēt gan sunīti gan kaķīti, tikai ir vajadzīgs laiks un pacietība. Bieži vien cilvēki saka viens vai otrs ir labāks un parasti ir dažnedažādi argumenti kurš ir mīļāks, bet galveno izvēli jau būs jāizdara tev.

Skaņas
Kaķi noteikti ir klusāki par suņiem, jo suns bieži vien ne no kā sāk riet un tas it sevišķi kaitinoši ir tieši naktī. Bet arī kaķis var tevi naktī pamodināt ar skrāpēšanos vai ņaudēšanu, bet tas notiks daudz retāk, tāpēc, ja tev klusums ir svarīgs labāk izvēlies kaķi, bet ja tev patīk suņi, tad tos var visai labi izdresēt.

Ēdiens
Parasti kaķi ir mazliet izvēlīgāki, kā suņi, bet no otras puses kaķis ēd daudz mazāk, tāpēc viņa uzturēšana būs lētāka. Suņiem parasti var dot praktiski visu to pašu, ko cilvēkiem un viņu sausā barība ir nopērkama lielās pakās. Bet kaķis parasti grib tikai gaļu un speciālo kaķu barību, kas noteikti nav lēta.

Nekārtības
Tā, kā suns ir lielāks, tas parasti var sataisīt vairāk nekārtības, bet arī kaķis var gan saskrāpēt dīvānus gan arī apgāzt puķes un eglīti. Un, lai gan abi dzīvnieki var sagādāt nekārtības, tomēr suns sapratīs, ka viņš ir sadarījis kaut ko sliktu un nokaunēsies, bet kaķis nesapratīs ko viņš ir izdarījis un pat darīs to vēl, kamēr netiks pārmācīts.

Nokārtošanās
Kaķiem parasti ir sava tualete, kur nemitīgi ir jāmaina un jāpērk smiltiņas, bet suns visu laiku ir jāved ārā pakakāt un pačurāt, ja nu vienīgi tev nav sava privātmāja un suns nevar visu laiku dzīvot pa pagalmu. Kaķis ādā ziņā būs dārgāks un tev būs visu laiku jātīra viņa tualete, bet suns katru dienu būs jāved ārā, kas var būt gan labs gan slikts laika pavadīšanas posms, skatoties kā tu to uztver.

Trenēšana
Suņi noteikti ir gudrāki par kaķiem un tāpēc viņi daudz labāk pakļaujas treniņiem un viņiem ir vieglāk iemācīt dažādus trikus un arī pārmācīt pēc tā, kad viņš ir izdarījis kaut ko nepareizu. Kaķus savukārt ir daudz grūtāk iemācīt, bet to nav neiespējami izdarīt. Pamatā kaķim ir vajadzīgs vairāk laika lai iemācītu to pašu ko sunim.

Kā tad ir, kuru dzīvnieku tu labāk izvēlētos?