Suņu grumings – Viss par suņu spalvu cirpšanu!

Visi suņi atšķiras ne tikai ar raksturu un izmēriem, bet arī ar spalvas struktūru. Nosacīti suņus var iedalīt tajos, kuri met spalvu un tajos, kuri nemet spalvu un tādos kuriem ir cieta un mīksta spalva. Pārsvara spalvu cirpšana ir nepieciešama suņiem, kuri nemet spalvu un kuriem tā ir mīksta. Ļoti retos gadījumos spalvas cirpšana ir vajadzīga suņiem, kuriem ir cietas spalvas.
Visbiežāk vajag cirpt suņus, kuriem ir mīksta spalva, kura aug pa visu suņa ķermeni. Ja sunim spalva nav nocirpta, tā ļoti apgrūtina suņa dzīvi. Spalvas aizsprosto auss ejas, saveļas kamolos, dzīvniekam sākas problēmas gan ar dzirdi, gan ar ādu, sāk attīstīties dažādas slimības un parazīti.

Dzīvnieki, kuriem ir cieta spalva – to nemet, bet tiem vajag nodrošināt “mākslīgu spalvas” mešanu – spalvu raušanu, kuru sauc par trimmingu. Pateicoties spalvas izraušanai tā kļūst cietāka un blīvāk pieguļ ķermenim. Suņi, kuriem neveic trimmingu izskatās nekopti, tāpēc spalvu raušanu būtu jāveic vismaz divas reizes gadā, bet labāk ik pēc diviem mēnešiem.

Mīkstā spalva suņiem ataug daudz ātrāk, tāpēc atkarībā no sugas, spalvu cirpšanu veic ik pēc divām – četrām nedēļām. Suņus, kuri met spalvu var cirpt lai izveidotu skaistu eksterjeru, bet tikai tādā gadījuma, ja suns nepiedalās izstādēs.

Katrai suņu sugai ir savs spalvu cirpšanas standarts. Tiek uzskatīts, ka vissarežģītāk kopt ir pūdeļus. Izņemot regulāru spalvas cirpšanu ik pēc diviem mēnešiem, tiem vēl ir vajadzīga spalvu cirpšana uz ķepām un uz purniņa.

Suņu grumings.
Suņu grumings – tas nav tikai spīdoša ārējā izskata piešķiršana. Grumings sevī ietver – ausu, nagu, acu, zobu un spalvas kopšanu. Vispopulārākais pakalpojumu saraksts sastāv no tādām procedūrām: mazgāšana, parazītu dezinfekcija, trimmings, spalvu cirpšana, acu un ausu apstrāde, manikīrs, zobu tīrīšana.
Vēl grumeri sniedz bezmaksas padomus kā labāk kopt suņa spalvu un ādu.

Kādiem suņiem ir vajadzīgs grumings?

Miniatūro suņu sugu saimnieki ļoti rūpīgi seko savu mīluļu ārējam izskatam, jo tiem taču visu laiku ir jāapgrozās sabiedrībā. Bet pūdeļiem, terjeriem, šnauceriem spalvu cirpšana ir nepieciešama tikai tāpēc, lai tie varētu ērti pārvietoties.

Visbiežāk grumerus apmeklē to suņu īpašnieki, kuru mīluļi piedalās sacensībās un izstādēs. Apbruņojušies ar vajadzīgajiem instrumentiem profesionāļi ātri pārvērš “vardi” par “princesi”. Un tādam safrizētam četrkājainajam draugam ir lielas izredzes uzvarēt.

Grumings suņiem ir vajadzīgs arī tāpēc, jo tie katru dienu dodas pastaigā un pastaigas laikā spalvas un ķepas kļūst netīras. Bieži vien spalvas nosmērējas ar dubļiem un uzsūc nepatīkamās smakas, tāpēc bieži vien nekopts suns smird.

Ne visi suņu īpašnieki uzdrīkstēsies paši sakopt savu suni. Tas prasa zināmas iemaņas un tāpēc labāk šo procedūru uzticēt profesionāļiem. Spalvu cirpšana sunim ir pamatīgs stress, kuru var salīdzināt tikai ar vizīti pie veterināra. Dažiem dzīvniekiem pēc procedūras var sākties depresija. Tāpēc, lai sakoptu dzīvnieku ir ļoti svarīgi speciāli instrumenti, roku veiklība, kaut vai minimāla pieredze un attiecīgas iemaņas. Neuzmanīgas uzvedības dēļ jūs varat pazaudēt sava dzīvnieka uzticību.

Pēc spalvu cirpšanas dažu dzīvnieku spalvu krāsa izmainās, tā var kļūt tumšāka. Ir arī tādas suņu sugas, kurām spalvas cirpt nedrīkst. Ja jūs to nezināt, jūs varat sabojāt sava skaistuļa kažoku.
Pat ja suns ir labsirdīgs un paklausīgs, mēs neriskēsim to noglāstīt, ja tas būs nekopts. Bet ja noglāstīsim, tad uzreiz steigsimies nomazgāt rokas. Profesionāls grumings ļaus jūsu sunim saņemt vairāk uzmanības un mīlestības ne tikai no jums, bet arī no apkārtesošajiem. Jūsu mīlulis ir to pelnījis!